Imprès des de Indymedia Barcelona : http://barcelona.indymedia.org/
Independent Media Center
Notícies :: pobles i cultures vs poder i estats
V Mostra d'Entitats: activitats previstes a l´Arc de Triomf
11 set 2006
V Mostra d'Entitats


CONFERÈNCIES

11.45h – Illacrua: presentació del monogràfic Illacrua sobre la transformació de la vida quotidiana i presentació del joc de taula Ocacrua
12.30h – Agustí Alcoberro: L’exili de la Guerra de Successió
13.00h – Xavier Roig: reflexions sobre el llibre "Ni som ni serem"
13.30h – Plataforma per la Llengua: En català trenquem murs i obrim fronteres
16.00h – Escola d’Escriptura de l’Ateneu Barcelonès: presentació del curs 2006-2007 "Què faig per ser escriptor?"
16.45h – Xarxa d’Economia Solidària: presentació, vídeo i col·loqui "Llavors d’una nova economia"
17.30h – Vicent Partal (periodista i director de Vilaweb): La segona onada d’internet. Noves oportunitats per al català
18.15h – Arcadi Oliveres (president de Justícia i Pau): La responsabilitat de Catalunya amb els països pobres

PRESENTACIÓ DE LLIBRES

11.30h – Coordinadora Obrera Sindical: publicació especial sobre Manuel de Pedrolo
12.00h – Fundació Pere Ardiaca: presentació còmic "Primavera Tricolor"
12.30h – Quim Gibert (coautor) i David Vila (CAL): presentació del llibre "Identitats. Convivència o conflicte?"
13.30h – Relats en català: presentació de llibres de Relats en català i col·loqui
15.30h – Foro cívico Galego de Barcelona: presentació de la revista "Renova Galiza"
16.10h – Joaquim Monclús: 30 anys de la caiguda de la Franja
16.30h – Histocat.cat: presentació de la Fundació i nous projectes
17.00h – Jordi Bilbeny: presentació del llibre "Cristòfor Colom, príncep de Catalunya"
17.30h – Martxelo Otamendi: La importància de les seleccions esportives en la construcció nacional
18.00h – Presentació del Premi Francesc Ferrer i Gironès i del llibre "La paraula contra el mur. La independència no és un privilegi", guanyador del premi d'enguany, de l’escriptor Víctor Alexandre

ESCRIPTORS QUE SIGNARAN LLIBRES

Agustí Alcoberro
Víctor Alexandre
Sebastià Alzamora
Aureli Argemí
Èric Bertran
Jordi Bilbeny
Josep Dalmau
Julià de Jòdar
Pepe Farruqo
Quim Gibert
Oriol Junqueras
Hèctor López Bofill
Fèlix Martí
Joaquim Monclús
Ramon Monton
Pedro Morón
Arcadi Oliveres
Jaume Renyer
Carles Santamaria
Jordi Solé i Camardons
Toni Strubell
Josep Ma. Torras
Estanislau Torres
Matthew Tree
Josep Ma. Vall
Lluís Ma. Xirinacs

DIBUIXANTS DE COMIC CATALÀ QUE SIGNARAN LLIBRES

Ramon Folch i Camarasa
Joaquim Carbó
Oriol Garcia i Quera

ACTUACIONS I TALLERS

10,30-13,30h – Casal dels Infants del Raval
11,00-11,30h – Grup de Grallers
11,45-12,00h – Cors de Clavé
12,30-13,00h – Castellers de Sants
13,00-13,30h – Euskaletxea (exhibició de txalaparta)

16,30-16,45h – Danses populars bolivianes
16,45-17,15h – Arroñoa (música tradicional gallega)
17,15-17,45h – Castellers de la Vila de Gràcia
18,15-18,30h – Grup de Dolçainers del País Valencià
18,45-19,30h – Diables "Malèfica del Coll"
18,45-19,30h – Tabalers "Malèfica del Coll"
18,45-19,30h – Drac "El Malèfic del Coll"

ACTIVITATS INFANTILS

Activitats durant tot el dia del Casal dels Infants del Raval, Guixot de 8, Trencaclosques, taller de castells a càrrec dels Castellers de Sants, jocs a càrrec de la Plataforma Pro Seleccions Esportives Catalanes, concurs de còmic en català per l'Escola Joso i gimkana a càrrec dels Escoltes Catalans.

This work is in the public domain
Sindicat